Před několika týdny skončila základní část a zbývá už jen poslední krok – rozhodnout o tom, který tým druhé ligy je ten nejlepší. Za pět dní se na hřišti potkají dva favoriti tabulky a porovnají své síly. Přípravy jak Gladiators, tak Blades jsou v plném proudu a my jsme pro Vás připravili šest krátkých rozhovorů, ve kterých se hvězdy obou týmů ohlédnou za sezónou a přiblíží očekávání z blížícího se Silver Bowlu. Dnes na otázky odpovídají hráči z Blades – QB Jan Bláha, FS Jan Pittner a SR Petr Hejna.

 

Jan Bláha – Quarterback

1. Jak bys zhodnotil celou sezónu? Jaká byla cesta na finále?

Základní část sezóny se nám povedla, vybojovali jsme postup do finále s šesti výhrami a dvěma porážkami. I přes to byla cesta do posledního zápasu sezóny náročná a dlouhá. Spousta zápasů byla hodně obtížná, i přes jasná skóre na konci utkání.

2. Co očekáváš od Silver Bowlu?

Očekávám herně i mentálně těžký zápas. Oba týmy budou na soupeře dobře připravené a budou rozhodovat detaily. Věřím, že to bude skvělé utkání s výbornou atmosférou a bude na co koukat.

3. Co si myslíš, že rozhodne Silver Bowl?

Myslím si, že vyhraje tým, kterému se podaří lépe využít poslední předzápasové tréninky, udržet tempo, disciplínu a navázat tak na úspěšnou základní část sezóny.  Tým, který lépe natrénuje, bude hrát ve větší herní pohodě a to podle mě rozhodne průběh utkání.

4. Co bude na Silver Bowlu nejtěžší? Na co si budete muset dát největší pozor?

Nejtěžší bude udržet koncentraci a co nejlepší herní projev za jakéhokoli stavu skóre v průběhu zápasu. Musíme se vyvarovat elementárním chybám a každý si na hřišti dělat svou práci.

5. V čem si myslíš, že si byl největší přínosem tuto sezónu pro Váš tým?

„Dělal“ jsem yardy, dával klukům míče, přihrával, „četl“ obránce, dal pár touchdown, ale take udělal spoustu chyb. Mladší nebo nové spoluhráče jsem snad i něco naučil na tréninku i na hřišti. Snažím se dělat to, co mě trenéři naučili a předávat to dál méně zkušeným hráčům a juniorům.

6. Když vyhrajete Silver Bowl, tak postoupíte do 1. ligy. Co to pro Tebe bude znamenat?

Bylo by to splnění dlouhodobého cíle našeho klubu a pro mě ohromný úspěch. Znamenalo by to velký závazek a více práce kolem klubu pro nás všechny. Ale nerad předbíhám, popravdě nad tím vůbec nepřemýšlím. Myslím jen na poslední tréninky před zápasem, na samotné finále a snažím se co nejlépe dokončit tuhle sezónu.

 

Jan Pittner – Free Safety

1. Jak bys zhodnotil celou sezónu? Jaká byla cesta na finále?

Základní část se povedla nad moje očekávání. Všechny zápasy byly velmi náročné, každopádně jsme se snažili vždy co nejlépe připravit a to se nám dle mého názoru podařilo. Myslím si, že po delší době, se offense mohla spolehnout i na defense, která držela soupeře ve většině utkáních na uzdě.

2. Co očekáváš od Silver Bowlu?

Očekávám mentálně náročný a hodně fyzický fotbal. Předchozí 2 utkání tomu hodně odpovídala. Vyrovnané čtvrtiny, pěkné TD, ale i infarktové závěry. Určitě tomu bude i odpovídat atmosféra vytvořená diváky.

3. Co si myslíš, že rozhodne Silver Bowl?

Myslím, že zvítězí tým, který to zvládne spíše po psychické stránce. Není to zápas základní části, kdy si člověk mohl dovolit v uvozovkách nějaké chyby. Tohle je jediný zápas, který rozhodne vše. Určitě také záleží na připravenosti týmu z hlediska taktiky, každopádně oba týmy své soupeře znají, takže si myslím, že největším soupeřem bude držet se v herní pohodě po celý zápas.

4. Co bude na Silver Bowlu nejtěžší? Na co si budete muset dát největší pozor?

Nejtěžší bude udržet koncentraci po celý zápas a zejména to, aby každý dělal svou práci a nesnažil se zachránit svět.

5. V čem si myslíš, že si byl největší přínosem tuto sezónu pro Váš tým?

Myslím si, že kluci na mě spoléhají zejména v passové hře. Věří mi a upřímně si myslím, že jsem je za tuhle sezónu nezklamal. Chytl jsem pár Íček, byl jsem podporou pro runnové hry. Nicméně, je to prací celé obrany, neboť každý máme své odpovědnosti, a pokud spoluhráči tu svoji odvedou na 100%, já mohu tu svoji dělat také na 100% a díky tomu pomáhat svému týmu.

6. Když vyhrajete Silver Bowl, tak postoupíte do 1. ligy. Co to pro Tebe bude znamenat?

Určitě to bude splněný sen. Trofej nad hlavu jsme ještě nezvedli a za ty roky bychom si to určitě zasloužili. Postup do první ligy by pro mě znamenal hodně. Přeci jen, zahrát si proti týmu jako jsou PBP, Lions apod. to člověka posune v rámci amerického fotbalu výkonnostně nahoru. Každopádně, jako tým, bychom k první lize museli přistupovat mnohem více zodpovědněji v rámci přístupu na tréninky a docházky.

 

Petr Hejna – Slot receiver

1. Jak bys zhodnotil celou sezonu? Jaká byla cesta na finále?

Celou dosavadní sezonu hodnotím rozhodně pozitivně, splnili jsme si svůj předsezonní cíl – máme vítěznou sezónu a dostali jsme se do Silver Bowlu. Cesta do Silver Bowlu nebyla pro náš tým vůbec jednoduchá, jak by si někdo mohl před sezonou myslet. V průběhu sezony se totiž ukázalo že žádný z týmu ve druhé lize není vyložený outsider, a proto bylo potřeba jít zápas od zápasu a soustředit se jen na nadcházejícího soupeře.

2. Co očekáváš od Silver Bowlu?

Očekávám nesmírně vyrovnanou bitvu a souboj o každý yard na hřišti. Bude to utkání, ve kterém se i ta nejmenší chyba může stát tou osudovou, ať už pro nás či pro Gladiators. Doufám však, že padne dost bodů a bude to pro oči fanoušků atraktivní utkání a zároveň reklama na americký fotbal v Česku.

3. Co si myslíš, že rozhodne Silver Bowl?

Každý průběh zápasu je něčím oproti tomu předešlému odlišný, co však vždy nakonec rozhodne zápas, jsou chyby jednoho z týmu. Jde tedy především o ztracené a získané míče. Který z týmu bude úspěšnější v této statistice na konci zápasu, vyhraje titul.

4. Co bude na Silver Bowlu nejtěžší? Na co si budete muset dát největší pozor?

Nejtěžší na Silver Bowlu bude psychika. Pro většinu hráčů to totiž bude poprvé, co si zahrají finále a hned to bude o postup do Bitters ligy. Nesmíme se nechat vykolejit první nevydařenou akcí či celým drivem. Musíme táhnout jako tým za jeden provaz a jedině tak můžeme dotáhnout zápas do vítězného konce.

5. V čem si myslíš, že si byl největším přínosem tuto sezonu pro Váš tým?

Vzhledem k tomu, že hraji primárně na straně offense je mým největším přínosem pro náš tým sbírání co možná nejvíce yardů a posouvat tak útok blíže k endzóně soupeře. Toto se mi prozatím daří a doufám, že to tak bude i ve finále.

6. Když vyhrajete Silver Bowl, tak postoupíte do 1. ligy. Co to pro Tebe bude znamenat?

Bude to pro mě obrovské zadostiučinění a odměna za ty tři roky co u týmu působím. Zároveň ta vidina první ligy pro nás už nyní představuje obrovskou motivaci a chuť po vítězství. Právě proto doufám, že po závěrečném hvizdu rozhodčího budeme tím šťastnějším týmem právě my. GO BLADES!!!

 

Děkujeme soupeřům za odpovědi. A vy, fanoušci, se můžete těšit na zítra, kdy zveřejníme i odpovědi hráčů Gladitors. Nicméně stále nezapomínejte na důležité datum 15. 7. 2018, kdy se rozhodne, kdo je favoritem druhé ligy sezóny 2018. Přijďte v neděli na stadion Na Stoupách od 15:45 a podpořte svůj tým na cestě do Bitters ligy!!