Zázemí týmu Vysočina Gladiators navštíví tento víkend jeden z obávaných soupeřů, Ústí nad Labem Blades. Tyto týmy se žádnou předcházející sezónu nepotkaly a svoje síly mohly poměřit až letos v druhé lize. Kluby se potkaly téměř na začátku a během celého zápasu bylo na co koukat. Jak Blades, tak Glads předvedli skvělý výkon, který byl velmi srovnatelný a až ke konci třetí čtvrtiny se ukázalo, který tým má lehce navrch. Zápas skončil kladně pro Gladiators. Otázkou je, zda v neděli přijedou Blades vrátit Vysočině domácí porážku nebo jestli uvidíme podobně vyrovnaný zápas zakončený výhrou domácích.

Ústecký tým má většinu sezóny za sebou a už jim zbývá odehrát jen dva zápasy, a to s Glads a s Mammoths. Blades se zatím velmi dařilo a tak ze šesti zápasů mají pět výher a pouze jednu prohru. Díky povedeným výsledkům jsou nyní jedním z favoritů tabulky, společně s Gladiators a Mammoths. V posledních zápasech, ať už proti Mustangs nebo Mammonts, jsme mohli vidět, že jasně dominují v bězích po zemi a mají talentovaného QB, který se nebojí také běhat nebo ze své pravačky vystřelit raketu vzduchem. Na opačné straně, tým z Vysočiny má za sebou pět zápasů – čtyři vítězné a jednu prohru. Nyní má před sebou ještě tři zápasy – proti Blades, Mustangs a Hippos. V posledních dvou zápasech jsme mohli vidět, že to byla utkání, kde si klub mohl vyzkoušet nováčky nebo backupy a nechat tak některé hráče, kteří jsou zranění, odpočinout. Během posledních týdnů a díky minulému byeweeku jsou po kratší pauze tito hráči doléčeni a připraveni jít zase do boje.

Naše očekávání z následujícího střetu jsou smíšená a můžeme jen odhadovat, kdo si doopravdy připíše vítězství, protože obou týmům se letos daří. S jistotou se dá říct pouze to, že utkání by mohlo být vyrovnané a můžeme očekávat napínavou podívanou s kvalitními momenty. Rozhodující budou nejenom jednotlivé akce, které si oba týmy pilně připravují, ale také chyby. Ani jeden z klubů si během hry nemůže dovolit druhý tým jakkoliv podcenit a nechat tak na sebe působit nervozitu nebo třeba netrpělivost. V zápase bude potřeba se vyvarovat zmatkům a zachovat chladnou hlavu, protože každá chyba může být pro výsledek zápasu a nakonec i postupové šance do Silver Bowlu osudová.

A ani tentokrát nesmíme opomenout, co na to typující soutěž Pick´em. Jak už jsme zmínili výše, utkání, kdy proti sobě stáli Blades a Glads, bylo nemálo vyrovnané a podle toho také vypadá výsledek soutěže. Je vidět, že i tipující na to mají stejný názor a 50 % tipuje pro Glads a 50 % tipuje pro Blades. Následující tři týdny budou klíčové pro určení finalistů soutěže. Postupně se proti sobě utkají tři favorité tabulky a všechny výsledky budou rozhodující pro postup do Siver Bowlu. Nynější chvíli mají stejnou šanci na postup do finále Blades, Gladiators i Mammoths. V tomto momentě záleží, jednak jakou hru předvedou Gladiators, ale také záleží na podpoře Vás, našich fanoušků.

O tom, kdo bude favoritem tohoto utkání, se rozhodne v neděli v 15:45 v Jihlavě Na Stoupách. Nenechte si ujít očekávaný boj!