O víkendu se odehraje poslední zápas základní části Gladiators této sezóny. Na hřišti se potkají s pražským týmem Hippos. Jak jsme psali v představení soupeře, tak Hippos a Gladiators se za celou dobu jejich fungování nepotkali a tohle utkání tak bude historicky první.

Oba kluby za sebou mají celou sezónu, ale každý trochu jinak. Prague Hippos za sebou mají sedm odehraných zápasů, ale naneštěstí se týmu příliš nevedlo. Stejně tak jako minulý rok, ani letos se týmu nepovedlo vyhrát ani jeden zápas. I přes to, že oproti minulé sezóně proběhly drobné změny ve vedení a proběhla pečlivá příprava, výhra nepřišla. Na druhé straně Vysočina Gladiators má za sebou sice také odehraných sedm zápasů, ale týmu se vedlo o hodně víc. Ze sedmi utkání pro ně skončilo šest zápasů kladně a jen jeden prohráli. Tím si potvrdili cestu na SilverBowl a poslední zítřejší střet na hřišti bude pro tým z Vysočiny pouze formalita, aby dokončili sezónu.

Zápas se odehraje v neděli na jihlavském hřišti Na Stoupách od 15:45. Od nedělního utkání se očekává pouze jedno a to výhra domácích. Jsou jasnými favority a to můžeme vidět nejen podle tabulky, ale také podle jejich hry. Tenhle názor sdílí také Česká asociace amerického fotbalu, která podle toho upravila tipující soutěž Pick´em. Místo klasického odhadu, který tým vyhraje, zde můžete tipovat, zda Gladiators vyhrají nad hosty o vít jak 60 bodů nebo to Hippos udrží a bude výsledek nižší. Ze všech tipujících je 58 % pro to, že Hippos skóre udrží a 42 % pro to, že Gladiators vyhrají o více jak 60 bodů.

I přes to, že finální výsledek utkání vypadá vcelku jednoznačně, tak domácí tým bude potřebovat veškerou podporu svých fanoušků. Bude potřeba svůj tým pořádně podpořit, aby nedělní zápas nepodcenil a měl tak to nejlépe vydařené letošní skóre. Dorazte v neděli na stadion Na Stoupách a užijte si nejen poslední zápas základní části, ale také naši MANN+HUMMEL chillout zónu nebo využijte příležitost a navštivte náš fanshop. Těšíme se na Vás!