Vysočina Gladiators přivítá tuto neděli 5.5. v Jihlavě na stadionu FC Vysočina svého čtvrtého soupeře, Pilsen Patriots.

Úvod sezóny je za námi a Gladiators mohou být spokojení. Nejenom, že stále neokusili porážku, ale všechny vítězství získali proti týmům ze své skupiny VÝCHOD. To dává Vysočině lehký náskok, který bude důležitý především v druhé polovině soutěže. Nyní však Gladiators čekají dva zápasy proti soupeřům ze skupiny ZÁPAD, které vévodí pražští Lions. S těmi se Vysočina utká až 18.5. a podle všech předpovědí se bude jednat o jeden z vrcholů letošní sezóny. Před tímto zápasem, ve kterém ambiciózní nováček vyzve dominantního favorita, si však musí Vysočina poradit s Patriots.

Plzeň předvádí sympatické výkony, z nichž však pouze jeden skončil vítězstvím. Na tento mladý tým vedený dvěma importy a hlavním trenérem z USA doplatili brněnští Alligators, kteří si z Plzně odvezli porážku 38:21. V dalším zápase nestačili Patriots na již zmiňované favority z Prahy a před dvěma týdny jen těsně podlehli týmu Blades z Ústí nad Labem. V každém utkání však plzeňský útok dokázal nastřílet minimálně tři touchdowny a je to především obrana, které se zatím moc nedaří. Na většině skórování měla zásluhu dvojice Američanů QB Pahos a WR Ratliff, který nastupuje i v obraně.

Po třech úvodních vítězstvích zavládla v týmu Gladiators úleva a nadšení: „Víme, že můžeme hrát s kýmkoliv,“ říká trenér Paulus. „Minulý zápas proti Alligators nám ukázal, že začíná fungovat i obrana a dobře tak doplňuje výborně hrající útok. Vždy je však výzva hrát proti americkému QB a proto nesmíme Patriots podcenit.“ Vysočina bude spoléhat především na QB Langforda, pod jehož vedením se začínají prosazovat mladé hvězdy typu Davida Calty, který v utkání s Alligators skóroval hned třikrát. Nezapomínejme také na Joshuu Purdieho, který letos nastupuje v útoku, obraně i special teamu. Podaří se Vysočině prodloužit sérii vítězství?

Zápas začíná v 15:45 na stadionu FC Vysočina, kam vedení klubu letos přesunulo většinu svých domácích utkání. Nový domov gladiátorů však nabízí vše staré známé a přichází i s několika novinkami. Těšit se tedy můžete na profesionálního komentátora, soutěže, zajímavé občerstvení, MANN+HUMMEL chillout zónu, fanshop a mnoho dalšího. Přijďte podpořit Gladiators na jejich cestě do Czech Bowlu!

#ReadyToWin #DreamBIG