Gladiators vyzvou favorita ligy před domácím publikem!

Tým amerického fotbalu Vysočina Gladiators zahájí svou sérii pěti domácích zápasů již tuto neděli 21. 4. od 15:45 na jihlavském stadionu Na Stoupách. A nezačne zrovna s nejjednodušším soupeřem. Ostrava Steelers byla mnohými pasována do pozice favorita již v přípravách letošní sezóny a i přesto, že se v úvodu soutěže trápí se zraněním svého starting QB Randalla Schroedera bude v neděli chtít všem ukázat, proč v posledních dvou letech vybojovala titul vicemistra České republiky. Na druhou stranu nováček elitní soutěže amerického fotbalu v ČR, tzv. Paddock ligy, Vysočina Gladiators v Jihlavě zatím ještě nikdy v základní části neprohrála. Nutno říci, že Gladiators ještě před třemi lety soutěžili ve 4. lize, což ale nic nemění na faktu, že se budou snažit ze všech sil tuto sérii vítězství udržet.

 

Na vlně vítězství

Gladiators vstoupili do sezóny 2019 již minulou neděli v Brně proti loňskému semifinalistovi, týmu Brno Sígrs. Zápas nezačali zrovna nejlépe. Útok i obrana Vysočiny se v počátku zápasu trápily, a tak nebylo překvapením, když Sígrs hned po několika útocích vedli 21:0. „Pozdě, ale přece“, tak by se dal vystihnout následující výkon hostů, kteří se v druhé čtvrtině probrali a v napínavé přestřelce nakonec porazili brněnský tým o jeden bod 50:49. Klíčovým prvkem obratu byla hlavní posila Vysočiny, QB Reggie Langford, který si v zápase připsal neuvěřitelné 3 TD po zemi a 4 TD vzduchem. „Hodně se nám po vítězství ulevilo,“ říká hlavní trenér Gladiators Ondřej Paulus. „Věděli jsme, že náš tým má obrovský talent, ale musíme to poctivě dokazovat v zápasech, a to především proti týmům z naší skupiny. V neděli nás čeká možná ten nejtěžší, ale už samotný zápas je oslava našeho progresu. Nastoupit proti top týmu z ČR a snažit se překvapit je výzva, na kterou spousta týmů ani nedostane.“ Jak Paulus, tak i ostatní gladiátoři opakují, že právě schopnost nevzdávat se za žádného stavu je něco, čím mohou překvapit jakéhokoliv soupeře. Bude to však stačit na zkušeného soupeře z Ostravy?

 

Ocelová srdce

Steelers patří mezi jednu z nejstarších fotbalových organizací v ČR. Za svou historii si prošla velkými úspěchy, ale také obdobími přestavby týmu a jeho vedení. Jedno takové proběhlo před třemi lety, kdy v tu dobu nejhorší tým první ligy vytáhl mezi elitu hrající trenér Garreth Griffeth. Od té doby Steelers sbírají jedno vítězství za druhým a zastavit je vždy dokázali až dominantní pražští Black Panthers, kteří tento rok odešli soutěžit do Rakouska. Nyní se tedy automaticky očekává, že Steelers převezmou český trůn nebo se o něj minimálně porvou s pražskými Lions. Hned v úvodu letošní sezóny jsme mohli vidět souboj právě těchto dvou aspirantů na titul. V televizním Kickoffu Paddock ligy se oba týmy hledaly, Praha nakonec ubránila své mírné vedení 7:0 a poslala Ostravu domů s porážkou. Minulý víkend si však Steelers náladu spravili na nováčkovi první ligy, Vysočině dobře známému týmu, Ústí nad Labem Blades. Ústeckým se nepovedlo v Ostravě překvapit, a tak Steelers pojedou na Vysočinu s bilancí 1:1. Trumfem v rukávu jím má být QB AJ Palazzolo, američan, který zaskakuje za Randalla Schroedera, který se zotavuje z operace slepého střeva.

 

Paddock liga v Jihlavě

I přesto, že Gladiators v posledních letech soutěžili v nižších ligách, jihlavská obliba amerického fotbalu se v ČR stala pověstnou. Průměrná návštěvnost přes 800 lidí na zápas nemá dosud obdoby ani v první lize, a právě to je jeden z důvodů, jak se týmu podařilo vystřelit tak rychle nahoru. „Jsme vděční za každého fanouška,“ říká hrající manažer klubu Martin Kulha. „Podpora každého, kdo přijde fandit, je znát a všichni potom bojují dvakrát tak usilovněji. Za odměnu se každý rok snažíme fanouškům návštěvu zápasů zpříjemnit ještě víc. Zápas většinou trvá přes dvě hodiny a chceme, aby to nebyl pouze zážitek pro hráče, ale hlavně také pro diváky. Snažíme se mít na stadionu zajímavé občerstvení, soutěže, hudbu, MANN+HUMMEL chillout zónu, kde si mohou fanoušci odpočinout a hlavně komentátory, kteří vše srozumitelně vysvětlí fotbalovým nováčkům. Nemůžu se dočkat, až naše fanoušky uvidím znovu v akci!

 

Bitva o prvenství ve skupině VÝCHOD

V neděli není v sázce pouze vítězství v jednom z deseti zápasů základní části, ale také zisk vedení ve skupině VÝCHOD po úvodních několika kolech sezóny. Pro favorita z Ostravy předpokládaná věc, pro nováčka z Vysočiny šance překvapit. Výsledek závisí na tom, jak se QB Langfordovi podaří rozhýbat útočný cirkus domácích a v jakém stavu přiveze head coach Griffeth svůj tým do Jihlavy. Zápas slibuje nekompromisní bitvu, drama do samého konce a hlavně americký fotbal na nejvyšší české úrovni. Přijď tedy v neděli v 15:45 na stadion Na Stoupách a podpoř Glads v bitvě s jejich historicky nejsilnějším soupeřem! #readytowin #dreamBIG