Čtvrté kolo 2.ligy amerického fotbalu v ČR je tady! O další vítězství budou Gladiators tentokrát bojovat s hradeckými Dragons. Jak už jsme zmínili v představení Dragons (článek zde), s tímto soupeřem jsme se zatím oficiálně nesetkali. Týmy si však nejsou vůbec cizí. Jeden z tahounů hradeckého týmu, Roman Fiala, před dvěma lety na Vysočině hostoval a pomohl Glads vybojovat titul v Iron Bowlu. Oba týmy společně dokonce absolvovali scrimmage před letošní sezónou.

V nynější době za sebou mají oba týmy stejný počet odehraných zápasů a jeden bye week. Jak Glads, tak Dragons se utkali se třemi jinými týmy, ale výsledky v tabulce jsou rozdílné. Gladiators za sebou mají dvě výhry a jednu prohru. Jejich výkon se po nervózním začátku sezóny pomalu vyrovnává a v posledním zápase proti Mustangs jsme již mohli vidět sympatické počínání všech částí týmu. I přes několik zranění se tým z Vysočiny stále velmi dobře drží a ukazuje, že i když chybí několik klíčových hráčů, tak bojují jako tým a jdou za svým cílem dostat se do finále. Na druhou stranu Dragons se příliš nedaří, a tak na svém účtu mají zatím samé prohry. Vysoké výsledky jejich dosavadních zápasů však mohou nepozorného pozorovatele klamat. Útok Hradce sice zoufale propadá v koncovce, ale posun po hřišti mu takové problémy nedělá. Britský QB Ashley Bailey po četných pokusech vzduchem z úvodu sezóny raději diriguje posuny své jedenáctky po zemi a nebýt již zmiňovaných chyb v redzóně, Dragons by nejednou skórovali. Uvidíme, s jakou strategií přijede Hradec do Jihlavy, ale pokud má pomýšlet na vítězství, musí domácí překvapit něčím novým nebo je donutit k chybám.

Pro Glads je nedělní vítězství povinností. Po prohře z prvního kola si již nemohou dovolit zaváhání. Coach Paulus svá očekávání shrnuje následovně: „Naším cílem je hrát bez chyb. Stále si zápasy stěžujeme hloupými fauly nebo nepromyšlenými rozhodnutími. Chceme samozřejmě vyhrát a jelikož jsme v pozici favorita, všichni to od nás očekávají. Pokud ale eliminujeme chyby, tak je jedno, jestli vyhrajeme o jeden nebo o padesát bodů. Chceme být hlavně spokojení s naším výkonem a to jsme letos ještě úplně nezažili.“ Glads se budou především opírat o své tradiční hvězdy. V obraně nebude chybět leader na pozici LB Michal Reng, který s velkým předstihem vede tým v počtu tacklů a FS Josh Purdie, přes kterého zatím neprošla jediná přihrávka vzduchem a několik jich i dokázal zachytit. V útoku se v získaných yardech po zemi budou znovu předhánět RBs Benc a Dunovský a QB Pavlas si začíná po zranění Štěpána Calty rozumět s jeho mladším bratrem Davidem, který doplňuje trojlístek WRs Mašitu, Čermáka a Koudelu.

Pro někoho to možná tabulkově vypadá jasně, a podle toho taky tentokrát vypadá tipovací soutěž Pick´em. Místo klasického tipu o to, kdo vyhraje je pro nás nyní připravený tip, zda Glads porazí Dragons o více jak 50 bodů. Týmu Dragons v tomto směru věří 62 % z celkového počtu a Glads věří 38 % tipujících.

Jaký bude výsledek doopravdy? To se nedozvíme nijak jinak, než že se přijdeme v neděli na vlastní oči přesvědčit! Zápas začíná v 15:45 na stadionu Na Stoupách v Jihlavě!

Můžete se těšit na spousty novinek, které si pro Vás Gladiators připravili, jako je třeba více stánků s občerstvením, cheerleaders, chillout zóna nebo náš úžasný maskot Max! Nenechte si to ujít a přijďte Glads podpořit v jejich cestě na SilverBowl!

#BIGseason #readytowin