Před námi je další víkend fotbalové sezóny a s ním i další zápas klubu Vysočina Gladiators. Zatím za sebou mají hráči z Vysočiny tři výhry, jednu prohru a dva bye weeky. Minulý víkend byl jeden ze zmiňovaných bye weeků, a tak Glads odpočívali a připravovali se na druhou polovinu sezóny. Nyní jsou ale připraveni opět nastoupit na hřiště a pokračovat v boji o postup do Silver Bowlu.

V neděli se odehraje odveta nedávného duelu Gladiators proti Dragons, které vyznělo jednoznačně ve prospěch Vysočiny. Tým z Hradce Králové, který stále čeká na první letošní vítězství, se pokusí odčinit své tragické vystoupení z Jihlavy na domácím hřišti v Hradci. Během tohoto setkání jsme mohli vidět hru, ve které bylo už v první čtvrtině o vítězi zápasu v podstatě rozhodnuto. Hned v průběhu prvního poločasu Gladiators dominovali ve všech oblastech a skórovali jeden touchdown za druhým. Na hřišti se nám předvedlo hned několik hráčů, kteří předvedli neuvěřitelný výkon. Jedním z nich byl gladiátorský RB Jan Dunovský, který za celý zápas připsal domácímu týmu čtyři touchdowny. Mimo to jsme mohli také vidět nádhernou spolupráci QB Pavlase a WR Koudeli, kteří společnými silami skórovali hned dvakrát. V neposlední řadě nemůžeme opomenout ani výjimečného Joshe Purdieho, který díky svým rychlým nohám vrátil do endzóny soupeře dva dragonské odkopy. Na Hradeckém týmu bylo vidět, že přijel do Jihlavy bojovat, ale smršť touchdownů z úvodu zápasu tuto touhu otupil a coachům se již nepodařilo hráče namotivovat na případné dotažení a dramatizaci zápasu.

Hosté tak odjeli s prohrou a domácí tým z Vysočiny si mohl připsat další výhru této sezóny. A tak jako je možnost u každého zápasu tipovat o výsledku, tak i nyní nahlédneme, co na to říkají tipující v Pick´em. Stejně tak, jako tomu bylo v tipu u minulého zápasu, tak opět nejde o to, který tým vyhraje, ale o to, zda Gladiators skórují více jak 50 bodů. Většina, tzn. 69 %, tipuje pro skórování, které bude vyšší jak 50 bodů pro tým z Vysočiny. Tentokrát je i možnost tipovat o tom, zda Gladiators v podání QB Ondřeje Pavlase dají více, jak 3 passové TDs. Zde je tipování ještě jasnější a 80 % všech zúčastněných věří ve více než 3 vzduchem skórované TDs. Jak zápas doopravdy proběhne a kolik nás čeká TDs, ať už passových nebo runových, na to si budeme muset počkat do neděle. Oba týmy měly na přípravu nových taktik poslední dva týdny, takže průběh zápasu nemusí být tak jednoznačný jako předešlé zmiňované setkání.

A jak to vypadá s ostatními týmy v druhé lize? Momentálně je situace taková, že tabulce vévodí ústečtí Blades a hned v těsném závěsu jsou Mammoths z Přerova. Dlouhou dobu byl favoritem přerovský tým, ale po minulém vzájemném setkání, kdy Blades jen těsně Mammots porazili, se Ústí
vrací do sedla hlavního předsezónního aspiranta na Silver Bowl. Na třetím místě se v tabulce nachází Gladiators, kteří mají ale jen o něco málo menší počet bodů než Mammohts. Dále následuje pražský klub Mustangs a po nich se v tabulce nacházejí zbývající dva týmy – Dragons a Hippos. Těm se tuto sezónu příliš nedaří a tak se se čtyřmi prohrami trápí na konci celé tabulky.

Sezóna se pro Gladiators vyvíjí dramaticky a jakékoliv zaváhání by je stálo naděje na postup do finále. Všechny týmy čeká ještě několik zápasů, a proto se pořadí může ještě všelijak zamíchat. Nicméně vy, naši fanoušci, se můžete těšit nejen na další zajímavé články a soutěže na webu a facebooku, které pro vás připravujeme, ale především na další domácí zápas, který proběhne již zanedlouho.

Následující utkání proběhne na hřišti Na Stoupách a to 10. 6. proti Ústní n. Labem Blades, kde budeme velmi potřebovat veškerou Vaši podporu. Proto si zapište toto datum do Vašich diářů a my se na Vás budeme těšit!!
#BIGseason #readytowin