První měsíc Paddock ligy pomalu končí a na programu je další televizní utkání. Vysílat se bude tentokrát z Jihlavy ze stadionu FC Vysočina, kde domácí Gladiators přivítají v divizní bitvě brněnské Alligators.

Nováčci z Vysočiny vstoupili do své premiérové účasti v nejvyšší lize úspěšně. Po těsné výhře v Brně, kde otočili rozdíl čtyř touchdownů a v dramatickém závěru porazili Sígrs o jediný bod, překvapili před domácím publikem i ostravské Steelers a pro mnohé nečekaně drží první příčku skupiny VÝCHOD. Naproti tomu Alligators prohráli všechny tři své úvodní zápasy a i přes sympatický výkon proti jednomu z hlavních favoritů soutěže, pražským Lions, jsou v tabulce na konci.

Jak však ukazuje každý víkend letošní nejvyšší soutěže, výsledky zápasů jsou prakticky nepředvídatelné. Co tedy může v sobotu nahrávat ve prospěch jednoho nebo druhého účastníka tohoto svátečního zápasu?

Gladiators budou spoléhat především na svůj mimořádně produktivní útok pod vedením QB Reggieho Langforda. Tato americká posila dokázala ve dvou odehraných zápasech nastřílet soupeřům neuvěřitelných 10 touchdownů vzduchem a dalších 5 skórovat po zemi. K úspěchu Langfordovi pomáhá hned řada kvalitních WR v čele s druhou posilou Vysočiny, Joshem Purdiem. Pokud se brněnské obraně nepovede najít recept na zastavení tohoto útočného cirkusu, bude muset spoléhat na to, že jejich útok dokáže udržet s Gladiators krok. To nemusí být ve skutečnosti nereálný úkol. Nejen, že obrana Vysočiny inkasovala od Sígrs a Steelers dohromady 97 bodů, ale útok Alligators potrápil i doposud neporaženou defenzívu pražských Lions. Brněnskému QB Fortelnému pomáhá v produktivitě především solidní běhová hra v podání RB Davida Kiliana a čerstvá posila z Nového Zealandu WR William Bartels.

Ve prospěch Alligators hrají také zkušenosti. Gladiators možná působí jako nově vycházející hvězda amerického fotbalu v ČR, ale kromě QB Langforda a RG Wojnarowského, který před sezónou přestoupil z pardubických Stallions, není na soupisce Vysočiny nikdo, kdo by odehrál více než dva zápasy v nejvyšší lize. Poslední nepříjemností pro domácí mohou být špatné vzpomínky na jediné utkání, které Gladiators na největším stadionu Vysočiny odehráli, když zde v roce 2017 po perfektní sezóně prohráli Bronze Bowl.

Gladiators jsou poprvé v Paddock lize favority. Dokáže nováček ubránit Jihlavu a přidat třetí vítězství nebo si Alligators připíší první výhru letošní sezóny? Přijďte fandit na stadion FC Vysočina, kde v sobotu 27. 4. vypukne parádní fotbalová show nebo tuto ofensivní bitvu sledujte u obrazovek České televize. Zápas začíná v 11:45!