Je to tady, čekání je u konce! Tým Vysočina Gladiators má za sebou všechny zápasy základní část a nyní je čeká poslední zápas, na Silver Bowl. Ve finále se setkají s druhými favority tabulky – s Ústí nad Labem Blades. Ti jsou v druhé lize už několikátým rokem, zatímco Gladiators o šance na postup do Silver Bowlu bojovali letos poprvé. Kvůli tomu se tyto dva kluby před sezónou 2018 nesetkaly, a tak mohly svoje síly porovnat až v letošním roce, a to hned dvakrát.

První utkání proběhlo skoro na začátku sezóny, kdy tým z Vysočiny jel přes 200 km do Ústí nad Labem. Zápas začal příjmem Glads. Po nepovedeném drivu a fumblu, nastoupili na řadu Blades, kteří se bodově již prosadili. Kvůli nepovedenému kicku bylo skóre 0:6. V následných akcích se sice neprosadil ani jeden tým a bylo vidět vyrovnanou sílu, ale hned v následujícím drivu Glads odpověděli a skóre dorovnali na 6:6. Kick byl úspěšný, a tak skončila první čtvrtina bodově lépe pro hosty z Vysočiny. V druhé čtvrtině nastoupili jako první domácí Blades, ale drive ani následný punt se jim nepovedl. Což byla šance pro Glads, ale ti možnost nevyužili a těsně před endzónou udělali další chybu, když pustli míč, který zalehli Blades. Pořádný zvrat ve hře přišel až při passu QB týmu z Ústí, který zachytl Purdie. Gladiators se povedlo využít šance a bodově se prosadili na 14:6. Na začátku další čtvrtiny to domácí nenechali jen tak a při nejbližší možnosti téměř dorovnali skóre během do endzóny. Skóre tak bylo 14:13. Ani Glads nečekali na odpověď dlouho a hned v následujícím drivu skórovali taktéž během a navýšili tak na 20:13. Tým z Vysočiny to zjevně povzbudilo a o několik minut později se znovu bodově prosadili na 26:13, když svého QB Pavlase dotlačili do endzóny. Ve čtvrté čtvrtině Blades nepomohl ani interception a tým se už nezvládl vzpamatovat. Naopak hosté nabuzení úspěchem předvedli další interception a tím prakticky zakončili zápas se skóre 26:13.

Druhé utkání proběhlo naopak na domácím hřišti Gladiators, kdy pro změnu přijeli Ústečtí do Jihlavy. Celé utkání bylo o mnohem napínavější. Zápas začal útokem Glads. Po několika pokusech po zemi a vzduchem, otevřeli skóre domácí. Tím se dostal tým do vedení a až ve druhé čtvrtině přišla odpověď hostů. QB Bláha hodil přesný pass do endzóny, čímž společně s kickem dorovnal skóre na 7:7. Během několika následujících minut se hosté z Ústí chtěli předvést více a tak si doběhli do endzóny pro další body. I přes to, že úspěšné bodování nebylo potvrzeno, Blades se tím dostali do vedení. Následovaly drivy, ve kterých se nevedlo ani jednomu útoku. Ovšem počasí týmům moc nepřálo a kvůli bouřce byl zápas přerušen. Po třiceti minutách utkání pokračovalo a domácí z Vysočiny okamžitě využili pozice na míči a dlouhým passem připsali další body. Poločas skončil 13:13. I díky ohromné podpoře fanoušků se Gladiators povedlo připsat další body runovou hrou. I přes to, že zbytek utkání nebyly příznivé podmínky pro hru, oba týmy hrály kvalitní fotbal, který byl nemálo vyrovnaný. Ve čtvrté části Blades zabrali a skórovali znovu. Za stavu 20:19, kdy si oba týmy začaly uvědomovat, že je utkání téměř u konce, musely sebrat poslední síly a vynaložit svoje soustředění na to, aby výhra byla jejich. Kickoff hostů dal ovšem Glads šanci, když míč přistál přímo v rukou Purdieho. Díky blokům skončil míč kousek od endzóny. Této možnosti se Glads okamžitě chytili a runem donesli míč na konec hřiště, čímž si připsali další body. Potvrzení bylo neúspěšné, ale i tak se domácí dostali do vedení 25:20. Hosté z Ústí nelenili a rychle se chopili míče, aby včas odpověděli. Pomocí přesných passů QB Bláhy posunuli svůj tým na polovinu hřiště soupeře. Do konce zbývalo 11 vteřin a obrana Glads čekala možná poslední pokus o dlouhý pass do endzóny. Blades se k jejich překvapení rozhodli pro run, který skončil až 3 yardy před gladiátorskou endzónou. Hrdinou domácích se stal znovu Purdie, který nejen, že hráče dokázal zastavit téměř na hranici touchdownu, ale povedlo se mu dokonce míč vyrazit a zápas tak ukončit ve prospěch Vysočiny. Tímto neuvěřitelným závěrem si Glads zajistili účast ve finálové bitvě, Silver Bowlu.

V neděli se tyto výborné celky utkají znovu. Zápas by mohl být, stejně tak jako druhé utkání, nezapomenutelným zážitkem, jak pro hráče, tak pro fanoušky. Krom kvalitního fotbalu, občerstvení nebo MANN+HUMMEL chillout zóny se můžeme také těšit na to, až na hřišti zazáří hvězdy jako QB Bláha, QB Pavlas, DB Pittner, RB Dunovský, WR Hejna nebo oblíbený import Josh Purdie. A jak jsme mohli vidět v minulých zápasech, týmy jsou vyrovnané, umí číst hru, dokáží reagovat na soupeře, mají šikovné obrany, ale taktéž nebezpečné útoky, s kterými dokáží skórovat. O jejich vyrovnanosti vypovídá i tabulka druhé ligy, ve které skončili s podobným skóre. Co více dodat k nedělnímu zápasu než jen to, že se určitě bude na co koukat a pro fanoušky to budou pěkné nervy.

Dva nejlepší týmy druhé ligy se střetnou na stadionu Na Stoupách v Jihlavě, 15. 7. od 16:00!! Glads budou potřebovat veškerou podporu svých fanoušků, aby úspěšně dokončili letošní sezónu, a tak nejen získali pohár druhé ligy, ale také postoupili do elitní, první české ligy!

#BIGseason #SilverBowl #readytowin