Prague Hippos je týmem amerického fotbalu, který byl založen v roce 2012 s cílem dát možnost hrát pražským klukům, kteří se nedostávají ke hře v jiných týmech hlavního města. Původně plánovali být menším týmem, ale poměrně rychle se rozrostli a od roku 2014 jsou v české druhé nejvyšší soutěži. Nyní za sebou mají velice nepovedenou sezónu, ve které se jím nepovedlo vyhrát ani jeden zápas. Do letošní sezóny jde klub s novými trenéry i hráči a těší se, až se bude moci předvést na hřišti.

Pro nadcházející sezónu mají stále stejný cíl, který si dali při vzniku a mimo to mají v plánu větší stabilizaci hráčské základny, rozvoj nováčků a probuzení nadšení. Head coach Vogal říká: „Chceme podpořit nadšení hráčů, které vymizelo v průběhu loňské neúspěšné sezóny. Hráči musí mít ze svých
výkonů a směřování klubu radost, nehledě na konkrétní výsledky.“ Vzhledem k jejich hlavnímu cíli je pro rok 2018 ani nečeká žádná posila ze zahraničí, ale jak prozradil coach Vogal, tak to ničemu nevadí. Head coach dodává: „Příprava zatím probíhá skvěle! Měli jsme kvalitní offseason přípravu a nyní se nováčci dokázali rychle zapracovat a starší hráči mají standardně velmi solidní výkony. Dovolím si zákulisně prozradit, že naše runová hra se stále rozvíjí a bude nadále budit respekt, tím jsem si jistý.

Hippos a Gladiators se prozatím nesetkali, takže co na to jednotlivé týmy?
Manažer Glads, Martn Kulha je vzhledem k jejich působení ve druhé lize popisuje jako jednoho z favoritů a dále také komentuje styl jejich hry a říká: „Z toho, co jsem viděl, je to tým s variabilním a tvrdým běhovým útokem, což bude pro nás zajisté nepříjemné, ale bude to dobrá zkušenost.Hlavní trenér Prague Hippos říká, že se na zápasy těší, ale na druhou stranu také říká: „Samozřejmě se těšíme na každý zápas, ale pro kvalitní trenérskou přípravu je neznámý soupeř především příliš mnoho neznámých, které tvoří vrásky na čele. Gladiators mám osobně samozřejmě již nakoukané. Věřím, že společné zápasy budou na vysoké úrovni, ale co to přesně přinese, to ukáže až realita.

Týmy se potkají v základní část pouze jednou a to v úplně posledním kole v Jihlavě (24.6.). Bude to závěr sezóny pro oba kluby nebo bude jeden z nich pokračovat do Silver Bowlu?