V neděli 5.5. přivítali v Jihlavě na stadionu FC Vysočina dosud neporažení Gladiators plzeňské Patriots. Kvůli umístění v tabulce byla Vysočina mírným favoritem, ale jak dokazuje letošní ročník Paddock ligy každý víkend, o těsné zápasy zatím není nouze.

Zápas začal pro Gladiators již tradičně, když hned v prvním drivu našel QB Langford svého krajana WR Purdieho a rychle otevřel skóre ve prospěch domácích. Na úspěch útoku odpověděla dobře i obrana a Langford se znovu ujal míče. Obrana Patriots tentokrát zahrála lépe a když Langford poslal na čtvrtý down dlouhou přihrávku téměř do plzeňské endzóny, míč zachytil QB Pahos, který v neděli nastupoval v obou směrech. Postaral se tak o trochu hořkosladký úspěch Plzně, protože i přesto, že získal pro hosty míč, jejich útok rozehrával z dvouyardové vzdálenosti od své endzóny. Toho záhy využila obrana Vysočiny, když NT Halousek donutil QB Pahose nelegálně odhodit míč a připsal tak Gladiators dva body z obrany za safety. Langfordův útok znovu nezklamal a díky RB Bencovi skóroval tentokrát po zemi. Patriots se však z pro ně nepříznivého začátku rychle oklepali a QB Pahos snížil svým 68 yardovým během. Ofenzivní zápas pokračoval dál, když WRs Calta a Rada připsali svým týmům po jednom TD. Do konce prvního dějství dokázal plzeňský K Babák proměnit fieldgoal a jeden TD připsal gladiátorský import Purdie.

V druhé půlce pokračovala strategická bitva, pro kterou si head coach Patriots Jesse Thompson připravil několik specialit ve svých special teams. Téměř vždy plzeňský útok hrál čtvrté downy a ve svých kickoffech se pokoušel získat míč kratšími kopy nebo onside kicky. Pozorný celek Vysočiny však žádný míč hostům nedaroval. Poločasový stav 30:17 pro domácí upravil nejdříve WR Loukota a snížil tak na rozdíl jednoho TD. Vysočina rychle odpověděla během RB Dunovského a přetahovaná pokračovala. Na 38:30 snížil podruhé WR Rada, ale následný třetí příspěvek WR Purdieho vnesl do plzeňských řad náznaky beznaděje. Na konečných 45:37 snížil sám QB Pahos, ale na otočení zápasu už Patriots nezbyl čas. Přes 500 promrzlých domácích fanoušků se tak mohlo radovat z další výhry domácích.

Gladiators si v neděli připsali čtvrté vítězství a těsně před polovinou soutěže vedou skupinu VÝCHOD. Pilsen Patriots se s jednou výhrou a třemi prohrami drží na třetím místě skupiny ZÁPAD.