Máme za sebou 7. víkend sezóny 2018 a mimo spousty zajímavých utkání jsme mohli vidět i další zápas druhé ligy, který se odehrál na Vysočině, kde proti sobě nastoupili Gladiators a Dragons. Pro oba týmy to bylo poprvé, co se spolu oficiálně utkaly na hřišti a mohly tak porovnat svoje síly. Tabulkově bylo jasné, že favority tohoto zápasu by měli být Gladiators, ale i tak byli všichni plni očekávání, co se doopravdy odehraje.

Utkání začalo v 16 hodin a byli to právě domácí, kdo vlítli do zápasu jako uragán. Hned ve čtvrté minutě dokázali Gladiators skórovat, a to po zemi. Hrdinou se stal RB Jan Dunovský, který si krátkým během připsal svůj první ze čtyř touchdownů. Tato akce byla potvrzena kickem Petra Kodýma, staronového hráče Glads, který se letos po čtyřech letech vrátil k americkému fotbalu a na pozici kickera odvádí výbornou práci. Toto zabodování domácího týmu jako kdyby Dragons rozhodilo a po zbytek zápasu to s nimi šlo od desíti k pěti. Jak podotkl jeden z komentátorů, bylo to jak na motivy filmu „Jak vycvičit draka“. Hostujícímu útoku se vůbec nedařilo a jen vzácně posouval míč po hřišti. Během punt returnu Hradce dokonce hostujícím nádherně utekl import Vysočiny, Joshua Purdie a tím, společně s kickem Petra Kodýma, připsal na scoreboard další body. Zbytek první čtvrtiny jsme mohli ještě vidět spolupráci QB Gladiators, Ondřeje Pavlase a jeho WR Miroslava Koudelu, kteří společně připsali domácímu týmu další 2 touchdowny. První čtvrtina tedy skončila neuvěřitelným náskokem Gladiators 34:0. V té druhé si tým z Vysočiny nenechal ujít jedinou příležitost, jak získat body a při chybě Dragons ve vlastní endzóně, skórovala tentokrát obrana, konkrétně LB Jiří Brychta, který zalehl vypadlý míč pro dalších šest bodů. Skórování však nebylo potvrzeno a tak se pokračovalo se skórem 40:0. Ve zbytku první poloviny byla zjevná frustrace hostujícího týmu a radost domácích z tak brzo rozhodnutého zápasu. Skóre do přestávky ještě navýšil již zmiňovaný RB Dunovský, který dvakrát prolétl již odevzdanou obranou Dragons a zakončil tak své vystoupení před plně zaplněným jihlavským stadionem. Do šaten se šlo s výsledkem 54:0 pro Gladiators. 

Jak jsme o poločase mohli slyšet od trenéra Vysočiny, Ondřeje Pauluse, v následujících dvou čtvrtinách domácí nasadili náhradníky a dali tak prostor nováčkům získat cenné zkušenosti z ostrého zápasu. Podle toho také probíhal zbytek zápasu. Ve special teamech však domácí coach nechal startery a využil toho znovu returner Purdie, který při hradeckém puntu protancoval celou dračí smečkou a odměnil se skvěle fandícím fanouškům dalším touchdownem. Díky potvrzení kickem si tak mohli Glads přičíst dalších 7 bodů. Poslední změna skóre přišla až v posledních dvou minutách čtvrté čtvrtiny, kdy v útoku dirigovaným náhradním QB Vítkem skóroval RB Gabriel Havelka. Gladiators se potvrdit nepovedlo a tak se domácí mohli radovat z dalšího triumfu, tentokrát 67:0, a z prodloužení neporazitelnosti na domácím hřišti Na Stoupách v Jihlavě na neuvěřitelných deset zápasů v řadě. 

Gladiators si tak připisují třetí výhru této sezóny a jsou tím pádem o krok blíže k účasti v Silver Bowlu. Nyní tedy mají na svém účtu 3 výhry a jednu prohru. Příští víkend mají znovu byeweek, což znamená více času jak na odpočinek, tak na přípravu na zbytek sezóny. Další zápas, který je čeká je za dva týdny, a to se stejným soupeřem. Tentokrát se ale potkají na domácím hřišti Dragons v Hradci Králové.

Klíčový zápas, který pravděpodobně rozhodne, jestli bude Vysočina bojovat o trofej, je naplánován na 10. 6. 2018, kdy Glads přivítají favority 2. ligy Ústí nad Labem Blades. Určitě si tento zápas nenechte ujít a přijďte podpořit Gladiators na jejich cestě do Silver Bowlu!

#BIGseason #readytowin #roadtoCHAMPIONSHIP