V neděli zavítal tým Vysočina Gladiators do Královéhradeckého kraje, kde se utkali s jejich domácím týmem, Dragons. Tyto dva týmy se v sezóně již potkali, a to před dvěma týdny na hřišti v Jihlavě. Bohužel pro hradecký tým si z Jihlavy odvezli prohru. O víkendu ale dostali druhou šanci napravit své chyby a lépe se předvést v dalším utkání.

Krátce před jednou hodinou nastoupili oba týmy na hřiště a hra mohla pomalu začít. Přes všechna očekávání z minulého zápasu se v první čtvrtině nestalo nic, co by ovlivnilo skóre. Nestranný pozorovatel by dokonce řekl, že Dragons měli ze hry více, protože to byli právě oni, kdo s míčem dokázali pohybovat po hřišti lépe k soupeřově endzóně. Útok Vysočiny se bez zraněného WR Mašity trápil a rozjel se až v druhé čtvrtce. První touchdown byl po zemi donesen do endzóny našim nadějným juniorem WR Davidem Caltou. Tento výkon byl také správně potvrzen a díky kicku Petra Kodýma se mohly přičíst první body zápasu. Po neúspěšném drivu hradeckého týmu přišli na řadu Glads a runem Stanislava Bence si vybojovali další body. Potvrzení i u těchto bodů bylo úspěšné a průběžné skóre bylo 0:14 pro hosty. Dvě minuty před koncem první poloviny zápasu se prosadil i domácí tým, když QB Asleyho Bailey našel 30 yardovou přihrávkou WR Vargu. Po donesení míče do endzóny přišlo i úspěšné potvrzení kickem. Glads tento úspěch domácího týmu nerozhodil a skoro okamžitě odpověděli runem přes více jak polovinu hřiště. Další z rychlých běhů končících v endzóně Dragons předvedl RB Jan Dunovský. Následující drive Dragons ovšem žádné body nepřinesl a další skórování přišlo 16 vteřin před koncem poloviny, kdy skóroval opět Dunovský a s kickerem Kodýmem připsal Vysočině dalších 7 bodů. Touto akcí skončila první polovina utkání a kluby tak šli v neúnosném vedru do šaten za stavu 28:7 pro Gladiators.

Glads v první polovině i přes nervózní začátek naplnili předzápasová očekávání a mohli tak dát v druhé polovině prostor na hřišti nováčkům a náhradníkům. Hned v 10. minutě to byl však opět Jan Dunovský, který otevřel skóre druhé půlky a připsal si tak šestý touchdown proti Dragons ve dvou zápasech. Týmu z Hradce tak dokázal ve dvou týdnech nasázet neuvěřitelných 36 bodů a pravidelnou návštěvnost v nočních můrách všech dragonských obránců. Dragons se ve třetí čtvrtině už příliš nedařilo a tak následující připsané body byly opět pro tým z Vysočiny, kdy se ukázal náhradní QB Karel Vítek, který ze své pravačky poslal 41 yardovou bombu a našel tak v endzóně hradeckých osamoceného WR Miroslava Koudelu. Třetí čtvrtina už se chýlila ke konci a už to nevypadalo na žádné body navíc, ale i tak to tým z Vysočiny ještě v poslední vteřině utáhl na jeden runový TD v podání RB Gabriela Havelky. Následné nepotvrzení touchdownu již ničemu nevadilo a třetí čtvrtina skončila 7:47. V poslední část utkání nebyly připsány body ani jedné straně a tak se skóre 7:47 stalo rovněž skórem finálním.

A tak tento druholigový zápas končí kladně pro Gladiators a stejně, jako před dvěma týdny si mohou připsat další výhru proti Hradeckému týmu. Na body neúspěšnou první čtvrtinu a nasazení náhradního QB komentuje předseda týmu a DE Gladiators v jedné osobě, Martn Kulha, slovy: „první čtvrtině hráli Dragons opravdu dobře, bylo vidět, že jejich obrana se na nás připravila lépe než minule a náš útok se v tom trochu hledal. Dokonce bych řekl, že první čtvrtna byla vyrovnaná, protože jejich útok na rozdíl od našeho alespoň postupoval po hřišti. Zlomilo se to až poté, co jsme dali první TD. V druhé polovině nastoupili backupové a jedním z nich i Karel. Bylo fajn, že si zahrál na hřišti a předvedl co v něm je. Zahrál dobře a přispěl k výhře touchdowem.

Momentálně mají tedy Glads čtyři výhry a jednu prohru. Letos je čekají ještě tři zápasy základní části, ve kterých se rozhodne a postupových ambicích do finále 2.ligy – Silver Bowlu. Tím nejdůležitějším bude následující duel v Jihlavě, ve kterém Glads přivítají momentální leadry tabulky, ústecké Blades.

Všechny fanoušky tedy zveme 10. 6. od 15:45 na stadion Na Stoupách na bitvu o Silver Bowl!