Za deštivého počasí a teploty pod pět stupňů nad nulou dorazil nováček nejvyšší české ligy amerického fotbalu, Paddock ligy, Vysočina Gladiators do Brna na svůj úvodní zápas sezóny proti týmu, který minulý rok skončil až v semifinále – brněnským Sígrs. Stejně jako se během odpoledne zlepšovalo počasí, tak i Gladiators po tragickém začátku nakonec otočili nepříznivý stav zápasu a  po velké bitvě v druhém poločase si odvezli historicky první vítězství mezi českou elitou, když porazili Sígrs pouze o jeden bod – 50:49.

Úvod zápasu patřil jednoznačně domácím. Během první čtvrtiny dokázalo Brno skórovat hned dvakrát a třetí touchdown přidal v úvodu druhé čtvrtky WR Igor Mašlanka, který zachytil přihrávku od skvěle hrajícího QB Wesleyho Geislera a navýšil tak náskok Brna na 21:0. Gladiators na rychlý nástup domácího útoku dokázali odpovědět až příliš pozdě. WR Mašita snížil skóre na 21:7, když zkrotil přihrávku QB Reggieho Langforda, hlavní posily týmu z Vysočiny, ale Sígrs reagovali dalšími dvěma zářezy, takže před koncem poločasu vše nasvědčovalo tomu, že si Gladiators vyberou nováčkovskou daň a pojedou domů s prohrou. Těsně před odchodem do šaten dokázal Langford ještě skórovat během po zemi a upravit tak skóre před pauzou na 35:14 pro domácí.

Na první pohled rutinní zápas nejvyšší české ligy, kde favorit v první půlce přestřílí nováčka a druhá se již dohrává v poklidu, se však změnil v mimořádné drama, když hosté po poločase dvakrát rychle skórovali a přiblížili se na rozdíl sedmi bodů. Sígrs se však nenechali zaskočit, rozjeté Gladiators zmrazili dalšími dvěma touchdowny a zápas byl v podstatě rozhodnut. Co se ale událo v poslední čtvrtině nemá na českých trávnících v posledních několika letech obdoby. Gladiators zápas nevzdali a skóre 49:28 dokázali otočit a zvítězit o pouhý jeden bod, 50:49. Největší podíl na obratu hostů měl QB Langford, který výborně našel WR Petra Čermáka pro 43 yardový touchdown a další dva si připsal během po zemi. Pevné nervy také prokázal kicker Vysočiny Petr Kodým, který závěrečným extra pointem poslal Gladiators do jednobodového vedení, které si již obrana hostů dokázala pohlídat a heroickým závěrem zařídila Vysočině historicky první vítězství v Paddock lize.

Věděli jsme, že náš útok má potenciál nastřílet padesát bodů,“ vysvětloval po zápase hlavní trenér Gladiators Ondřej Paulus. „Už posledních několik měsíců sledujeme na trénincích, čeho všeho je tento tým schopný a po nevydařeném začátku byla jen otázka času a vůle, jestli zápas dokážeme otočil. Jsem hrdý na trenéry, kapitány týmu a všechny hráče, za to, že zápas nevzdali a bojovali do poslední vteřiny! Naučili jsme se, že každý zápas první ligy bude velká bitva, která ale není beznadějná. Vždy můžete bojovat a pokud se nevzdáte, je vždy naděje na obrat.

Sestřih utkání a ohlasy si můžete pustit v aktuálním vydání ČAAF TV.

K dramatickému obratu pomohla také hrstka fanoušků Vysočiny, která si v malém počtu, ale s velkým odhodláním povzbuzovat, našla cestu na brněnský stadion a byla slyšet více než příznivci domácího týmu. Budiž to pozvánka všem gladiátorským fanouškům na první domácí zápas v Jihlavě, který se uskuteční hned tuto neděli 21. 4. od 15:45 na stadionu Na Stoupách. Vysočina zde přivítá favorita celé Paddock ligy, ostravské Steelers. Přijď si užít pořádnou fotbalovou podívanou a podpořit Glads na cestě do Czech Bowlu! Gladiators se nikdy nevzdávají a i ty můžeš být součástí dobývání České fotbalové republiky! #ReadyToWin #DreamBIG