Tenhle víkend nečeká Gladiators žádný zápas a mají tzv. „bye week“. Pojďme si tedy zrekapitulovat, jak si Glads stojí v soutěži, kteří hráči jsou zraněni, kdy můžeme očekávat jejich návrat a co nás čeká v nejbližší době.

Jak se hrálo?

Glads za sebou nyní mají tři zápasy. Venkovní zápas proti Mammoths, kde utkání nedopadlo moc dobře a Glads si odvezli svoji první prohru sezóny, bylo hořkým začátkem. Další týden odjela Vysočina do Ústí nad Labem. Glads zde nastoupili proti zkušeným Blades a po zklamání z Přerova zde vybojovali své první vítězství. Třetí týden se hrálo konečně doma v Jihlavě, a to proti pražským Mustangs, kde si Glads potvrdili svoje předchozí vítězství a připsali tak další vítězné body do tabulky.
Ohlédnutí za všemi zápas můžete nalézt na našich stránkách.

Šance na finále

Co nám zatím výsledky prvních třech kol a pořadí v tabulce říká o postupových šancích jednotlivých týmů do Silver Bowlu? Mají Glads šanci po čtvrté v řadě bojovat o trofej soutěže? Tabulce vévodí přerovští Mammoths, kteří se bez prohry stali favoritem ligy. Na druhém místě je Vysočina, která ale stejně jako  Mammoths, má oproti ostatním týmům odehrán jeden zápas navíc. Třetí a čtvrtou příčku hájí Blades a Mustangs s jednou výhrou a jednou prohrou. Blades čekají ještě dva zápasy s Mammoths a pokud se v Přerově nestane nic neočekávaného, tak je to právě Ústí, které má největší šance na ohrožení nadějí Mammoths na finále. Mustangs v Jihlavě předvedli horší výkon, než se očekávalo a musí tak spoléhat na kolapsy vedoucích týmů nebo na zázračné vítězství v odvetě s Glads, kde by však museli vyhrát o více než 35 bodů. Tabulku uzavírají týmy Dragons a Hippos, kteří využijí zbytek sezóny na získávání zkušeností a pokusí se své soupeře potrápit a vybojovat alespoň nějaké vítězství.

Jaké tedy Glads mají šance? Pokud si pohlídají zápasy s posledními týmy tabulky a porazí dvakrát Dragons a jednou Hippos, čeká je již pouze odveta s Mustangs, kterou určitě nelze podcenit a veledůležitý domácí zápas s Blades. První tři kola určily kandidáty na Silver Bowl Mammoths, Gladiators a Blades a proto budou vzájemné zápasy těchto tří týmů pravděpodobně rozhodovat o konečných dvou finalistech.

Stav gladiátorského kádru

Až na zraněného Štěpána Caltu z prvního zápasu se očekává návrat všech ostatních zraněných. OL Matt Sawickis byl nejenom v duelu s Blades vyloučen, ale také si zlomil prst a po rychlé operaci bude ještě necelý měsíc mimo. Jeho návrat je naplánován na domácí odvetu s Ústím. SS Prokop Coufal si v
zápase s Mammoths natrhl sval a jeho návrat je očekáván taktéž na zápas s Blades. Další dva zranění z obrany ještě nemají datum návratu, ale doufejme, že budou připravení zasáhnout do závěru základní části. Jedná se o DE Radka Jindru, který si v Ústí poranil koleno a LB Kamila Doležala, kterého trápí zranění stehna.

Co nás čeká?

Co nás však čeká teď? Jak již bylo zmíněno, Glads si tento víkend užívají zaslouženého „bye weeku“. Je to termín převzatý z NFL, kde je tato pauza většinou pouze jeden víkend v celé sezóně, ale v české lize mají týmy těchto přestávek více. Pro hráče to znamená především odpočinek a vyléčení lehkých
zranění. Týmy mají však také možnost vypilovat taktiky a více času na studování videa soupeřů, ale také vlastních chyb. Příští týden v neděli se hráči Vysočiny vrací na hřiště a čekají je doma v Jihlavě hradečtí Dragons, se kterými si za dalších čtrnáct dní zahrají odvetu v Hradci. Glads v těchto dvou zápasech nesmí zaváhat a kvalitně se připravit na klíčovou domácí odvetu s Blades. Přijďte Gladiators podpořit a pomoct jim na cestě do Silver Bowlu!

Duel s Dragons začíná v 15:45!

#BIGseason #readytowin